Jaké bylo Maracaibo 2021?

Snem každého dítěte je strávení perfektního léta na dětském táboře. A snem každého rozumného dítěte je strávení perfektního léta na letním dětském táboře Maracaibo…

I my jsme se letos zasnili a vyrazili osvobodit Říši snů od zlovůle Nočního Běse, který měl v plánu, aby zmizely všechny dobré sny. S otevřenou náručí nás určitě nepřijal a bylo nutné se k němu probojovat.

Po vylodění na kraji říše jsme potkali několik obyvatel, kteří nás poprosili o pomoc se záchranou jejich obydlí. Rozdělili jsme se proto na 6 družstev, kdy každé z nich pomáhalo jednomu zástupci dobra Říše snů.

Ze začátku bylo nutné vybudovat základny, aby bylo kde cvičit vojáky a připravovat se na poslední válku.

Postupně během tábora jsme prozkoumali celý ostrov. Během cesty nás čekaly vysoké zasněžené hory, zimní pláně, jezera i hluboké lesy, kde jsme museli absolvovat nejeden těžký úkol. Jedním z úkolů bylo postavit loď a překonat s ní divokou řeku, nebo uvařit dobré jídlo pro velmi náročné kritiky. Jo a taky jsme jednou museli spát. Zní to jednoduše? No, jen to tak zní. 

Čekaly nás však i klidnější chvíle. Každý den, než jsme šli spát, abychom se dostali do Říše snů, nás čekal večerníček, který nás vždy zaručeně pobavil. Hráli jsme například Krtečka nebo Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. A když nebyl večerníček, neproflákali jsme to.  Například jsme si uspořádali gladiátorský zápas, anebo jsme se dívali na naše stařešiny, jak se snaží sportovat. Všichni jsme se popadali za břicha. Postarší sportovci hlavně proto, že měli po obědě zaražené větry. 

Pro nejstarší oddíl to taky nebyla procházka růžovou zahradou. Jednoho večera se museli utkat s čarodějnicí, která v lese prováděla děsivé a krvavé rituály. 

Na konci nás čekal samotný Noční Běs, který se své nadvlády nehodlal jen tak vzdát. Proto se družstva, která byla vybavená početnou armádou, vydala doprostřed ostrova, kde v obrovské kamenné pevnosti zvané Labyrint, sídlil hrozivý Noční Běs.

Boje to byly ukrutné a dlouhé, ale nakonec se nám podařilo zvítězit a zlo porazit. Od té chvíle se v Říši žilo dobře a opět vznikla rovnováha mezi dobrými a špatnými sny…